Ostukorv

Vajad abi? Kirjuta Chat-i

Tasuta transport alates 50 € Loe tingimusi »

Lingid

Vajad abi?

Kirjuta Chat-i

Sotsiaalmeedia

Kuidas hooldada linasest kangast tooteid?

Korduma kippuvad küsimused

Linasest kangast tooteid on lihtne hooldada, kuid samas on oluline teada põhitõdesid selle imelise tekstiili hooldamisel. Siinkohal anname sulle põhilised nõuanded mida teha ja mida mitte teha, et sinu linasest kangast tooted säiliksid võimalikult kaua.

Kuidas pesta linasest kangast tooteid?

Masinpesu

  1. Pese tumedaid ja valgeid kangaid eraldi. Parima tulemuse saavutamiseks pese linaseid kangaid eraldi teistest kangastest.
  2. Pese leige veega, maksimaalselt 40°C juures. Kõrgema temperatuuriga pestes võib linasest kangast toode kokku tõmbuda. Samuti nõrgestab liiga kuuma temperatuuri kasutamine linase kanga kiudusid, muutes kanga hapraks.
  3. Kasuta õrna pesu programmi ning ära pane liigselt riideid masinasse.
  4. Kasuta õrna kanga jaoks mõeldud pesuvahendit. Ära valgenda.

Käsipesu

  1. Täida kauss või kraanikauss käesooja veega ning lisa teelusikatäis õrna kanga jaoks mõeldud pesuvahendit.
  2. Pane linasest kangast ese vette ning lase sellel liguneda 10 minutit.
  3. Liigutage õrnalt toodet vees. Ärge väänake keerake ega nühkige linasest materjalist asju vees. See võib kangast venitada.
  4. Loputage seebivesi korduvalt, kuni kangalt on eemaldunud kõik pesuvahendi jäägid. Riputage kuivama, ärge väänake kangast vett välja.

Kuidas eemaldada plekke linaselt kangalt?

Peamine reegel pleki eemaldamisel linasest kangast on teha seda nii kiiresti kui võimalik, et mitte lasta plekil liiga sügavale kanga kiududesse imenduda.

Kui tegemist on väikese plekiga, proovi leotada kangast vees, millesse on lisatud pesuvahendit või kasuta pleki eemaldamisel söögisoodat. Kui see ei aita, proovi kasutada nüudepesuvahendit plekil ning õrnalt hõõruda, kuni plekk kaob. Seejärel pese kangast nii, nagu sa seda tavaliselt teed.

Kuidas kuivatada linaseid tooteid?

Ära kasuta pesu kuivatamiseks kuivatit, samuti väldi võimalusel pesumasinaga pestes trummeldamist. Kõige parem on lasta linasel kangal kuivada õhu käes naturaalselt.

Kas linasest kangast tooteid tohib valgendada?

Valgendamine ei ole linasest kanga puhul väga hea idee. Valgendajad ning pesuvahendid, milles on valgendaja sees nõrgestavad linast kangast ning põhjustavad värvimuutuseid.

Kas linase kanga puhul tohib kasutada pehmendajaid?

Linane kangas muutub iga pesukorraga järjest pehmemaks. Kanga pehmendajad nõrgestavad linasest kanga kiudusid ning vähendavad kanga niiskuse imavust.

Kas linasest kangast tooteid peab triikima?

Naturaalsest kiust kangad nagu linane kortsuvad kergesti, sa lihtsalt pead sellega leppima. 🙂 Kuid, kui sa siiski soovid linast kangast triikida, siis kasuta selleks keskmise kuumusega triikrauda ning triigi alati niisket kangast. Teine võimalus on triikida läbi niiske rätiku kuiva linast kangast.

Kuidas hoiustada linaseid tooteid?

Hoiustades linast kangast veendu, et nad oleksid täielikult kuivanud, et ei tekiks hallitust. Naturaalsest kiust kangad nagu linane, vajavad hingamist. Seetõttu hoiusta neid jahedas, kuivas ja hästi ventileeritud kohas. Samuti veendu, et kangale ei paistaks peale otsene päike. Väldi linasest kanga hoiustamist kilekotis, pigem hoiusta linasest kangast asju linases kotis või vanas padjapüüris.

Tasuta transport

Alates 50 € ostult Loe tingimusi »

14-päevane

Tagastusõigus

Laotoodetele

Transport 1-4 tööpäeva

Turvalised maksed

LHV / Swedbank / SEB / Luminor / Citadele / PayPal

© Jungleaf